מיתוס 7: ילד שלם יסבול מהצקות בגן, בבית ספר, ובצבא

האמת:  התיעצנו עם אנשי חינוך ופסיכולוגיה מהמובילים והמוערכים בארץ ובעולם.  לדבריהם, לילדים שלמים (לא נימולים) אין סיבה לחשוש מהצקות יותר מלכל ילד אחר. עדויות רבות של ילדים שלמים והוריהם מאשרות שסיפורי ההצקות הן מיתוס.

"במשפחות שבהן בחרו לא לגדל את הילדים בצורה כזאת ולא לבצע את ברית המילה מעולם לא פגשתי ילד עם בעיה כזאת, ילד שמתבייש בעצמו, בגוף שלו, להיפך: הם בריאים, גאים בעצמם, ואין להם שום בעיה חברתית. אף אחד לא אמר להם שהם נראים לא בסדר כי איבר המין שלהם שונה."
ד"ר דרור גרין, פסיכולוג
http://www.gonnen.org/?p=116

"באחד המפגשים התארח בחור בן 22 [שהוא לא נימול] וסיפר שכשהיה בכיתה ח,' צחקו עליו בבית הספר. כולנו, הורים צעירים והורים בדרך, עצרנו את נשימתנו, ואז הוא הוסיף, 'כי אני נמוך'."
רונית טמיר, מארחת מפגשי קה"ל – קבוצת הורים לילדים שלמים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4015996,00.html

"כשהחלטתי לא למול את בני הטיחו בי שבני יסבול בגן, בבית הספר, בצבא וביחסים עם נשים. גם בי היה פחד גדול מכך. קיימתי פגישות עם הורים לילדים לא נימולים, קראתי עדויות של נערים, חיילים וגברים לא נימולים, הן ילידי הארץ והן עולים חדשים, ולשמחתי גיליתי שתרחישי האימה רחוקים מאוד מהמציאות. לדעתי, הדרך הטובה ביותר להתגבר על הפחד מהשד החברתי היא לדבר ולהיפגש עם הורים לילדים לא נימולים ולהתרשם באופן בלתי אמצעי מניסיונם. רונית טמיר, שעומדת בראש קה"ל, היא אם לילד לא נימול ומכירה אישית מאות הורים לילדים לא נימולים. היא תשמח לקשר אתכם להורים כאלה ולהזמין אתכם למפגש של הורים מתלבטים."
http://www.gonnen.org/?p=45

"כעת, ממרחק של למעלה משש שנים, אני יכול לומר שכל מה שאותם הורים אמרו  לי התברר כנכון – על כך שכל ההפחדות על הצקות ונידוי חברתי הן מיתוס. ההפחדות נובעות בעיקר מתוך הפחדים של אלו שדואגים להשמיע אותן ולהלך בהן אימים."
/משפחה/הריון-ולידה/24441/ברית-או-בורותhttp://www.onlife.co.il/
ערן שדה, אב לילד שלם (שלא עבר ברית מילה) ומקים אתר גונן על הילד


אין בעיה חברתית לילדים שלמים

אין בעיה חברתית לילדים שלמים

http://www.mako.co.il/men-weekend/Article-3a02a32fbf32051006.htm


במהלך העשור האחרון, דרך פייסבוק, הפורומים השונים, ובאופן אישי, אספנו עדויות רבות מאד מילדים שלמים והוריהם. כולם מדווחים שהסיפורים על הצקות הם מיתוס. ואם נחשוב בהגיון נבין שברור שכך. ילדים לא יודעים בכלל מה זאת ערלה, איך היא נראת, ושהם "אמורים" לצחוק על מי שיש לו ערלה. כל אלו הם מחשבות שרק מבוגר מפוחד יכול לחשוב – הם בכלל לא קיימות בראשם של ילדים.


מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s