מיתוס 5: משרד הבריאות בישראל ממליץ על ברית מילה

האמת:  משרד הבריאות הישראלי לא ממליץ לעשות ברית מילה!

משרד הבריאות יודע כמובן שכל ארגוני הרופאים בעולם קבעו שאין הצדקה רפואית לברית מילה.  אבל משרד הבריאות חושש מתגובת החרדים אם יעז לומר את האמת בעניין זה.   ולכן בחר משרד הבריאות הישראלי בדרך הקלה – הוא מתעלם מהנושא ומסרב לענות באופן ישיר על שאלות רפואיות ביחס לניתוח ברית המילה.

בפורום של שאלות ותשובות למשרד הבריאות ניתן למצוא את המידע הבא:

 שאלה מאת מיקי:  (מקוצרת בגלל אורכה)

האם יש התוויה רפואית כלשהי למילה או אי מילה? (ללא התחשבות בפן החברתי או הדתי שכבר גיבשתי כלפיו דיעה נגד המילה(.  האם יש המלצה מתי לערוך ואיך לביצוע מייטבי ומיזעור נזקים אפשריים?

תשובה מאת ד"ר אמנון קירו ממשרד הבריאות:  ברית מילה הינה טקס דתי חברתי ומסורת רבת שנים. משרד הבריאות מתיחס לנושא של פיקוח על מוהלים וסיבוכים במידה וקיימים.

שאלה מאת ענת: מה עמדת משרד הבריאות לגבי ברית מילה על יתרונותיה והסיכונים הטמונים בה? היכן ניתן למצוא מידע ונתונים סטטיסטיים רישמיים על  ברית מילה בישראל?

תשובה מאת ד"ר זאב צנטנר ממשרד הבריאות:  ברית מילה היא פעולה רפואית עם משמעות דתית והיבטים חברתיים וריגשיים. משרד הבריאות ממונה על שרותי הרפואה במדינה והמשרד אינו מטפל באופן ישיר בהיבטים דתיים ואחרים. כמו כל פעולה רפואית חשוב שזאת תעשה ע"י בן אדם שרכש את המיומנות הדורשה ושעמד בקריטריונים המקצועיים הדורשים. לשם כך הוקם הועד לפיקוח על המוהלים של משרד הדתות ומשרד הבריאות. מומלץ להשתמש בשירותיו של מוהל שהוכשר ע"י גוף זה.

שימו לב לתשובות המתחמקות של רופאי משרד הבריאות הישראלי שמסרבים לומר דבר או חצי דבר על הצורך הרפואי, היתרונות, החסרונות, הנזק, הכאב, הסיכונים, והסיבוכים בניתוח ברית המילה!

מקור:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=202&aId=56015


ליצמן מנע פרסום נגד ברית מילה

ליצמן מנע פרסום נגד ברית מילה


"מה שעוד עשוי לרמוז על אי הנחיצות הבריאותית של המילה הוא המשפט הבא, הלקוח מתוך התגובה הרשמית של משרד הבריאות לכתבה: "ברית מילה אינה נחשבת הליך כירורגי בארץ, אלא פעולה דתית. לכן, התנאים לביצועה באחריות הרבנות הראשית". בשיחת טלפון עם אחת מנציגות המשרד בבקשה לקבל נתונים כמותיים על מספר המילות, נאמר כי "ברית מילה היא טקס דתי, לא פעולה רפואית, לכן אין לנו אינפורמציה".
http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1731195

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s